Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Spółka poinformuje o powzięciu takiej informacji niezwłocznie w trybie raportu bieżącego" – odpisał nam dział relacji inwestorskich Elektrobudowy. Data jest ważna, bo zgodnie z ustawą o ofercie po upływie sześciu miesięcy od uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości akcje są wycofywane z obrotu giełdowego.
Syndyk działa już aktywnie od kilku tygodni, puścił właśnie w 5,5-letnią dzierżawę dwa biznesy Elektrobudowy. Umowa została podpisana z Zarmenem, który swego czasu deklarował dokapitalizowanie Elektrobudowy. Inwestor od czerwca br. do końca 2025 r. będzie dzierżawić zakłady produkcji rozdzielnic i szynoprzewodów oraz obsługiwać kontrakty w branży energetycznej i przemysłowej. Stawki czynszu nie zostały ujawnione.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
7 mln zł to wartość akcji sprzedanych w ostatnich dniach przez członków zarządu dewelopera. Menedżerowie korzystają z górki, spieniężając papiery z ogromną przebitką.
Nie ma żadnego ryzyka związanego z wykupem obligacji czy dokończeniem budów. Juroszek Holding jest zawsze gotów zasilić spółkę w razie potrzeby. Liczymy na dobrą sprzedaż pod koniec roku – mówi Zbigniew Juroszek, prezes i główny akcjonariusz Atalu.
Sprzedaż lokali nabywcom detalicznym spowolniła, ale deweloper uruchamia nowe inwestycje. Wyniki ma napędzać duży kontrakt dla funduszu PRS.
Terminowa spłata dużej serii obligacji przez spółkę matkę w Belgii została bardzo dobrze odebrana przez polskich inwestorów. Nie jest to jednak koniec wyzwań.
W krótkim terminie sytuacja branży jest raczej trudna. W średnim i długim jestem o budownictwo spokojny – mówi Damian Kaźmierczak, wiceprezes i główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.
W poniedziałek belgijska spółka matka musi wykupić obligacje za 80 mln euro. Miesiąc później zapada mała seria w Polsce, o wartości 30 mln zł.