Odchudzanie grupy będzie kontynuowane

Aktualizacja: 27.02.2017 21:19 Publikacja: 17.04.2008 09:15

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, zwołane na 7 maja, podejmie uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa. To już trzecie WZA Signity w ciągu kilku ostatnich miesięcy, które zbiera się w podobnej sprawie.

W grudniu 2007 r. udziałowcy zgodzili się na zbycie pionu odpowiedzialnego za obsługę szpitali i przychodni. Nabywcą okazała się spółka ABG, a wartość transakcji wyniosła 28 mln zł. Drugi z pionów, który Sygnity wystawiło wówczas na sprzedaż, związany z usługami dla stacji paliw, wciąż nie znalazł nabywcy.

Na lutowym walnym akcjonariusze zgodzili się na przeniesienie poznańskiego oddziału do spółki zależnej CL Serwis. Równocześnie Sygnity pozbyło się kilkuprocentowego pakietu akcji Europejskiego Funduszu Hipotecznego.

Przedstawiciele giełdowej firmy zapowiadali wówczas na marzec kolejne spotkanie udziałowców, które otworzyłoby drogę do upłynniania dalszych aktywów. Tymczasem WZA zostało zwołane dopiero na maj. - Mamy lekkie opóźnienie w stosunku do harmonogramu. Możemy sobie na to pozwolić, bo nasza sytuacja finansowa poprawiła się na tyle, że nie musimy działać pod presją czasu - wyjaśnił Michał Michalski, rzecznik firmy.

Nie chciał zdradzić, jakich pionów chce się pozbyć Sygnity. Zapewnił, że nie są związane z podstawową działalnością. Na rynku od dłuższego czasu mówi się, że spółka nosi się z zamiarem wycofania z rynku geoinformatycznego (GIS). Rzecznik nie chciał tego potwierdzić.

Podtrzymał wcześniejsze deklaracje, że wpływy Sygnity ze sprzedaży niektórych części przedsiębiorstwa mają sięgnąć 50-60 mln zł. Kwota miała trafić na konta firmy do końca kwietnia. Już wiadomo, że termin nie zostanie dotrzymany.

Z informacji "Parkietu" wynika, że kolejnej transakcji można spodziewać się zaraz po majowym WZA.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego