Najszybciej rośnie liczba klientów posiadających ubezpieczenie związane z produktem bankowym (wzrost z 13 proc. do 16 proc.). Wiąże się to m.in. z coraz większą rolą banków jako kanału sprzedaży polis. – Z każdym kwartałem klienci banków stają się bardziej wymagający i oczekują nowych produktów. To przestrzeń do poszerzania współpracy z ubezpieczycielami i wzbogacania palety produktów m.in. o różnego rodzaju polisy – mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

Z osób, które posiadają polisę assistance 28 proc. klientów faktycznie z niego skorzystało. Najczęściej była to pomoc związana z pomocą drogową. Potwierdziła to odpowiedź na pytanie o rodzaj assistance uznawany przez respondentów za najbardziej użyteczny: 82 proc. osób odpowiedziało, że jest nim holowanie auta, drugim najważniejszym była pomoc medyczna (69 proc.), następnie pomoc podczas podróży zagranicznej (64 proc.). – Znacząco rośnie liczba wskazań użyteczności pomocy assistance, co potwierdza coraz większe zainteresowanie klientów tym rodzajem ubezpieczenia – mówi Krzysztof Szczerbacz z odpowiedzialnego za realizację badania ARC Rynek i Opinia.

Połowa respondentów potwierdziła w badaniu, że oferta assistance wzmacnia więź ubezpieczonego z firmą oferującą polisę, z kolei dwie trzecie badanych odpowiedziała twierdząco na pytanie o fakt zwiększenia atrakcyjności produktu bankowego, jeśli dołączone jest do niego ubezpieczenie assistance.