Strony nie uzgodniły warunków transakcji". W związku z tym Altus zamierza kontynuować skup akcji własnych w celu umorzenia zgodnie ze stosownymi uchwałami walnego zgromadzenia.
BPH TFI zostało wystawione na sprzedaż jeszcze w 2012 r. Jako pierwszy targu dobił Investors Holding w 2013 r., jednak wtedy na takie przejęcie nie zgodziła się Komisja Nadzoru Finansowego.
Altus starał się kupić BPH TFI od 2014 r., kiedy to specjalnie przeprowadził IPO, żeby pozyskać pieniądze – ponad 170 mln zł – na przejęcie konkurencyjnego podmiotu. Po debiucie TFI kierowanego przez Piotra Osieckiego na giełdzie Grupa GE, która jest właścicielem Banku BPH i BPH TFI, postanowiła, że jednak nie sprzeda firmy zarządzającej funduszami inwestycyjnymi osobno, bo zamierza się pozbyć banku i TFI łącznie.
W tym roku kontrolowany przez PZU Alior Bank porozumiał się z GE w sprawie przejęcia Banku BPH, jednak bez TFI. Do gry znów wkroczył Altus, który pod koniec czerwca poinformował o wznowieniu negocjacji w sprawie przejęcia BPH TFI. Negocjacji, jak się okazało – bezowocnych.
Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI – fundusze Quercusa mają prawie 6 proc. udziałów w kapitale spółki Piotra Osieckiego – zapewnia, że jako akcjonariusz wspiera zarząd Altusa w tej decyzji.