Reklama

The Wall Street Journal: Space X jednak nie otrzyma rządowej dotacji

Firma ma nie spełniać wymagań programu o wartości 900 mln dolarów.
The Wall Street Journal: Space X jednak nie otrzyma rządowej dotacji

Foto: Alisha Jucevic/Bloomberg

Amerykańska The Federal Communications Commission anulowała dotację dla kosmicznej spółki Elona Muska Space X opiewającą na 900 mln dolarów. Dzieje się tak, ponieważ ta miała nie spełnić wymogów uprawniających do otrzymania finansowania.

Środki miały pomóc w udostępnieniu internetu w miejscach bez dostępu do szerokopasmowej sieci. – Nie możemy sobie pozwolić na subsydiowanie projektów, które ostatecznie nie spełniają naszych wymagań technicznych – stwierdziła przewodnicząca FCC Jessica Rosenworcel.

Tylko 29zł miesięcznie!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama