Ciężkie życie bankowców

Praca dla banku, który sumą 20 mld funtów uratowali brytyjscy podatnicy, może być bardzo wyczerpująca. Tak bardzo, że Lloyds Banking Group wysłał swoich top menedżerów do luksusowego spa, na szkolenia gdzie mieli nauczyć się skuteczniej radzić sobie w "korporacyjnej dżungli"

Aktualizacja: 18.02.2017 13:34 Publikacja: 18.05.2012 12:53

Ciężkie życie bankowców

Foto: Materiały Promocyjne

Lloyds Banking Group wysłał w listopadzie ubiegłego roku około tuzina pracowników wysokiego szczebla do luksusowego spa w Champneys, gdzie mieli nauczyć się  skuteczniej radzić sobie w korporacyjnej dżungli - poinformował na swojej stronie internetowej dziennik "Guardian".

Spa dla celebrytów stworzyło program, dzięki któremu dyrektorzy mieliby uniknąć problemów zdrowotnych związanych z „wypaleniem, wykupieniem banku, czy wyrzuceniem z pracy".

Champneys znany jest z takich gości jak zawodnicy Premier League czy celebryci. Dla dyrektorów Lloydsa kurort  przygotował szkolenie, które miało nauczyć ich mało znanych, aczkolwiek „skutecznych metod" wzmocnienia siły fizycznej i "długowieczności na niwie korporacji".

Tim Bean, twórca specjalnego programu dla menedżerów brytyjskiego banku, powiedział dziennikowi „Guardian", że dwudniowy pobyt pracowników Lloyds w spa, został tak skonstruowany, aby nauczyć bankowców technik mających nauczyć ich radzenia sobie z „chaosem" w ich życiu. Bean stworzył indywidualny program ćwiczeń i szkoleń dla każdego z 12 bankowców, odpowiedniego dla zarządzających.

Tytuł jednego ze szkoleń to „myśliwi-zbieracze w korporacyjnej dżungli" . Program miał na celu przygotować pracowników do roli „samców i samic alfa". Udzielano również porad na temat zapobiegania skutkom starzenia się.

Rzeczni Lloydsa poinformował, że był to jednorazowy wypad na zlecenie klienta, który chciał zaczerpnąć informacji na temat przygotowywanego programu. Wyprawę zorganizował dyrektor, który już nie pracuje w banku.

Stephen Purdew, dyrektor Champneys, potwierdził, że bank zapłacił za pobyt swoich pracowników. Nie podał dokładnej ceny. Według informacji "Guardiana" tego rodzaju pobyt kształtuje się w granicach 995 funtów od osoby.

Bankierzy przyjechali do spa 3 listopada 2011, dzień po tym jak dyrektor wykonawczy Lloydsa Antonio Horta-Osorio poszedł na miesięczne zwolnienie lekarskie z powodu wyczerpania organizmu - wynika z ustaleń brytyjskiego dziennika.

Następnego dnia o 6:00 bankierzy rozpoczęli dzień ćwiczeniami, a po śniadaniu uczestniczyli w wykładzie o tym, jak zapobiec wypaleniu, unikając zbyt intensywnych obowiązków.

Pod koniec wypełnionego dnia, zostali zaproszeni na odstresowanie się i detoks w spa, gdzie mogli wybrać spośród 100 zabiegów.

Lloyds, Champneys i Bean odmówili ujawnienia dokładnych danych pracowników banku. Bean powiedział jedynie, że była to grupa pracowników na stanowiskach dyrektorskich, zasłaniając się zobowiązaniem kurortu do nie ujawniania tajemnic klientów.

Lloyds Banking Group.  miał w minionym roku 2,8 mld funtów straty netto po tym jak odpisał 3,2 mld funtów na pokrycie rekompensat za ubezpieczenia kredytów sprzedane klientom niezgodnie z prawem. Bank w lutym tego roku ogłosił, że zwalnia 15 tys. pracowników po to, by zaoszczędzić do 2014 r. 1,5 mld funtów.

Bank bardzo ucierpiał na kryzysie. Brytyjskie państwo wspomogło go 20,3 mld funtów. W jego rękach znajduje się 41 proc. akcji tej instytucji. Obecny szef Lloydsa Antonio Horta-Osorio, zapowiedział, że bankowi zajmie cztery–pięć lat, by powrócić do kondycji sprzed kryzysu.

Gospodarka światowa
Amerykański PKB spadł w pierwszym kwartale
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka światowa
Volkswagen odnotował 37-proc. spadek zysku w pierwszym kwartale
Gospodarka światowa
PKB strefy euro wzrósł o 0,4 proc.
Gospodarka światowa
Chiny zniosły cło na amerykański surowiec. Ale nie chcą się przyznać
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka światowa
Globalny szef international w Citi: na świecie będzie coraz mniej wolnego handlu
Gospodarka światowa
Czy DOGE rzeczywiście „ciął piłą łańcuchową” wydatki budżetowe?