Do strat miało dojść w latach 2008–2010, gdy manipulacje banków doprowadziły do spadku wartości powiązanych ze stopą Libor aktywów Freddie i Fannie. Inspektor generalny FHFA zarekomendował złożenie pozwów przeciwko bankom winnym rynkowych manipulacji.
Libor (London Interbank Offered Rate) jest dzienną stopą oprocentowania kredytu międzybankowego ustalaną przez agencję Thomson Reuters na podstawie danych dostarczanych przez banki zrzeszone w Brytyjskim Stowarzyszeniu Bankowości (BBA). Stopa stosowana jest do ustalenia oprocentowania krótkoterminowego kredytu międzybankowego w konkretnej walucie, a powiązane są z nią ceny wielu instrumentów finansowych na całym świecie. Wiosną 2012 r. wyszło na jaw, że kilkanaście dużych banków manipulowało Liborem, dostarczając Reutersowi nieprawdziwe dane. W środę w związku z tą sprawą bank UBS zgodził się zapłacić regulatorom z USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii łącznie 1,4 mld franków szwajcarskich kary. Ponadto amerykański Departament Sprawiedliwości przedstawił zarzuty dwóm pracownikom UBS zaangażowanym w manipulowanie Liborem.
UBS stał się również obiektem zainteresowania HKMA, czyli regulatora z Hongkongu. Urząd ten prowadzi dochodzenie w sprawie manipulowania stopami procentowymi na lokalnym rynku, a regulatorzy z innych krajów wskazali mu UBS?jako prawdopodobnego winowajcę.