Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.08.2017 06:00 Publikacja: 10.08.2017 06:00
Foto: Fotolia
Zyskiwały aktywa z „bezpiecznych przystani", a wśród nich japoński jen. W środę po południu płacono za 1 dolara już nawet 109,7 jena, czyli najmniej od ośmiu tygodni.
Jen został potraktowany przez inwestorów jako bezpieczna waluta, choć przecież Japonia znajduje się niebezpiecznie blisko Korei Płn. i w razie wojny rozmieszczone na jej terenie amerykańskie bazy mogłyby się stać celem ataku. Czym to wyjaśnić?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rosyjskie władze zwodzą Amerykę, że są gotowe do zawieszenia broni. Chcą w ten sposób oddalić od siebie groźbę wprowadzenia „miażdżących” sankcji przez USA.
Wyniki gospodarcze Niemiec na początku roku były nieznacznie powyżej średniej europejskiej: w I kwartale PKB wzrósł o 0,3 proc. zarówno w strefie euro, jak i w UE w porównaniu z poprzednim kwartałem i był nieznacznie niższy od 0,4-proc. wzrostu w Niemczech.
Oczekujemy, że S&P 500 będzie nadal się rozwijał w 2025 r., po tym jak prawidłowo przewidzieliśmy, że wzrośnie w 2024 r. Podtrzymujemy naszą prognozę, że zakończy rok 2026 na poziomie 7000 – mówi John Higgins, główny ekonomista ds. rynków Capital Economics.
Unia Europejska przedstawiła USA nową propozycję handlową, próbując ożywić zastopowane rozmowy z administracją Trumpa. Oferta obejmuje stopniowe obniżki taryf na towary niewrażliwe, a także współpracę w zakresie energetyki, sztucznej inteligencji i infrastruktury cyfrowej.
Eksperci Biura Maklerskiego Pekao wspierają klientów Premium w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych. Na podstawie nowoczesnej analizy portfela, dopasowanej do indywidualnych potrzeb, wskazują możliwe kierunki inwestycji. Cały proces odbywa się online.
Akcje rynków wschodzących znów znalazły się w centrum uwagi, ponieważ narracja „sprzedaj USA” nabrała nowego rozpędu po niedawnym obniżeniu ratingu kredytowego USA przez Moody’s.
Ustawa przedłużająca obowiązywanie cięć podatków może stać się kolejnym impulsem do wyprzedaży amerykańskich obligacji o dłuższych terminach zapadalności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas