Kryptowalutowa giełda idzie na giełdę

Kraken, jedna z największych na świecie giełd handlu kryptowalutami, może wejść na giełdę w ciągu 12-18 miesięcy.

Publikacja: 17.06.2021 13:46

Kryptowalutowa giełda idzie na giełdę

Foto: Bloomberg

Jesse Powell, który założył giełdę z siedzibą w San Francisco w 2011 roku, powiedział Bloomberg TV, że firma „robi wszystkie prace przygotowawcze", aby stać się spółką publiczną, chociaż odmówił podania ceny docelowej.

- Mamy misję wprowadzenia kryptowalut na świat i mamy nadzieję, że nasza wycena będzie odzwierciedleniem naszego sukcesu w realizacji tej misji – powiedział. Kraken prowadził ostatnio rozmowy w celu pozyskania nowych funduszy, które wyceniłyby go na ponad 10 miliardów dolarów i mogą przekroczyć 20 miliardów dolarów, według osób zaznajomionych z tą sprawą. Współzałożyciel i partner Tribe Capital, Arjun Sethi, niedawno dołączył do zarządu Krakena na znak jego rosnących ambicji.

Kraken ma ponad 6 milionów klientów w prawie 190 krajach, co czyni go czwartą co do wielkości giełdą kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu według coinmarketcap.com. Większy rywal Krakena, Coinbase Global Inc., wszedł na giełdę na początku tego roku, notując gwałtowny wzrost przychodów.

Powell powiedział, że Kraken odnotował w tym roku więcej rejestracji niż w jakimkolwiek poprzednim roku, a pierwsze dwa miesiące były lepsze niż cały rok 2020.

Wolumen obrotu spadł od czasu wyprzedaży bitcoinów w maju, za co Powell obwiniał „swingersów handlowych" lub nowych na rynku, którzy handlują w oparciu o dynamikę. - Faceci, którzy trzymali aktywa od dłuższego czasu, nadal je akumulują - powiedział, powołując się na MicroStrategy Inc., która niedawno wyemitowała obligacje śmieciowe, aby sfinansować zakupy Bitcoin.

Reklama
Reklama

Powell wierzy w Bitcoina, przewidując, że osiągnie on w tym roku nowy rekord wszechczasów. - Powiedziałem: jeden Bitcoin, jedno Lambo do końca roku, powiedział, odnosząc się do sportowych samochodów Lamborghini, popularnych wśród inwestorów kryptograficznych. - W tym momencie może to być Lambo z mniejszą liczbą opcji lub mniejszym silnikiem, ale myślę, że nadal mierzymy w bardzo wysokie cele cenowe.

Gospodarka światowa
Produkcja przemysłowa w Niemczech spadła w sierpniu bardziej niż oczekiwano
Gospodarka światowa
Czy rynki wschodzące urosną w IV kwartale?
Gospodarka światowa
Niemieckie zamówienia produkcyjne spadły czwarty miesiąc z rzędu
Gospodarka światowa
Polityka uderzyła w rynek francuski, ale dała impuls do zwyżek w Japonii
Materiał Promocyjny
Ruszyła ofensywa modelowa Nissana
Gospodarka światowa
Euro i akcje francuskie tracą po dymisji premiera Francji
Gospodarka światowa
Giełda w Tokio rozgrzana po wyborze Sanae Takaichi
Reklama
Reklama