Mieści się pod nim nowy portal edukacyjny Ministerstwa Skarbu Państwa, uruchomiony w maju 2010 r. Zawiera bogatą bazę informacji na temat własności prywatnej, prywatyzacji i inwestowania na giełdzie. Na portalu znaleźć można także informacje dotyczące idei akcjonariatu obywatelskiego, prywatyzacji PZU i zbliżającego się IPO Taurona, jak również przeczytać o historii prywatyzacji giełdowych i zgłębić ABC Inwestora. Warto także zajrzeć do sekcji Akcjonariat Obywatelski w mediach, gdzie znajdują się wybrane artykuły prasowe, wywiady i nagrania. Na nową stronę trafiły między innymi: zestawienia dobrych praktyk prywatyzacyjnych, zbiór cytatów na temat własności prywatnej, publikacje edukacyjne poświęcone giełdzie, sondy internetowe, biblioteka e-booków, reportaże i inne teksty prasowe na temat prywatyzacji oraz zbiór reportaży i filmów animowanych. – Warto zdobyć wiedzę na temat przebiegu prywatyzacji. Prywatyzacja jest dla ludzi, dla zwykłych ludzi – zachęca do korzystania z portalu na jednym z filmów minister skarbu Aleksander Grad. Partnerem portalu jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.
Nowoczesna forma prezentacji idei prywatyzacyjnych ma szansę zmienić podejście polskiego społeczeństwa do prywatyzacji, które jeszcze kilka lat temu było bardzo nieufne. Teraz się to zmienia, w miarę jak tempo prywatyzacji przyspiesza. Prywatyzacja coraz mniej kojarzy się z nieprzejrzystymi procedurami, nieprawidłowościami, wyprzedażą majątku narodowego i bezrobociem – które przylgnęły do niej głównie na skutek wybuchu rozmaitych afer w latach 90. Polacy przekonują się do niej na nowo, śledząc na bieżąco procesy prywatyzacyjne w poszczególnych firmach lub bezpośrednio w nich uczestnicząc. Na zmianę poglądów, którą odnotowują niezależnie sondaże różnych firm badawczych, zapewne wpływają też liczne akcje edukacyjne organizowane przez Ministerstwo Skarbu.
Badania zrealizowane przez MillwardBrown SMG/KRC w lipcu 2009 r. wskazują, że 61 proc. społeczeństwa popiera prywatyzację jako sposób zapewnienia wpływów do budżetu państwa w kryzysie. Ten sam odsetek uważa, że firmy prywatne są lepiej zarządzane niż państwowe, a prywatny przedsiębiorca „lepiej konkuruje z przedsiębiorcami polskimi i zagranicznymi”. 63 proc. respondentów oceniło, że firmy prywatne lepiej obsługują klientów. 59 proc. uczestników sondażu docenia też lepszą organizację pracy w sektorze prywatnym, zaś 56 proc. – większą liczbę inwestycji. Z kolei 59 proc. badanych przez SMG/KRC (sondaż telefoniczny w dniach 23–24 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1004 osób powyżej 18. roku życia) wskazało pewność zatrudnienia jako zaletę przedsiębiorstwa publicznego.
Z kolei z badań CBOS z września 2009 r. przeprowadzonych na liczącej 1086 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych Polaków wynika, że w porównaniu z 2003 r. liczba opinii krytycznych o prywatyzacji zmniejszyła się o 18 proc. Badania przeprowadzone na zlecenie „Rzeczpospolitej” przez GfK Polonia w listopadzie 2009 r. na próbie 1000 dorosłych Polaków także pokazują wyraźną zmianę postrzegania prywatnego biznesu. Wynika z nich, że zdecydowana większość Polaków uważa dziś, że prywatni przedsiębiorcy pracują więcej niż inni. Przed trzema laty (poprzednie badania „Rz”) takie zdanie miała niewiele ponad połowa badanych.