Więcej firm przemysłowych sygnalizuje poprawę koniunktury niż jej pogorszenie, chociaż przedsiębiorcy obawiają się zmniejszenia popytu. Szefowie firm zwracają uwagę na nieco mniejsze zamówienia krajowe, zagraniczne ich zdaniem się nie zmniejszają. Poziom zapasów wyrobów gotowych nieznacznie przekracza stan uznawany za wystarczający.
Firmy dostrzegają zagrożenia związane z problemami w strefie euro. Niepewność co do ogólnej sytuacji gospodarczej jest jedną z najczęściej wskazywanych barier rozwoju.
Mniejsze przedsiębiorstwa częściej niż w ostatnich miesiącach zauważają, że więksi kontrahenci kredytują się u nich, wydłużając czas płacenia faktur.
Najbardziej korzystne oceny ogólnego klimatu koniunktury formułują producenci: wyrobów farmaceutycznych, chemikaliów i wyrobów chemicznych, urządzeń elektrycznych, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych. Najbardziej negatywnie swoją koniunkturę oceniają producenci: odzieży, wyrobów tekstylnych, mebli, skór i wyrobów skórzanych oraz zajmujący się poligrafią i reprodukcją zapisanych nośników informacji.
W budownictwie w dużych firmach nastroje są lepsze niż w ostatnich miesiącach. Bardziej ostrożne w prognozach są firmy średnie i małe. Sygnalizują problemy w ściąganiu należności. I ciągle w budownictwie problemem są wysokie koszty – pracy i materiałów.