- Jak patrzymy na wielkie zmiany, które są nam potrzebne, to myślimy oczywiście o infrastrukturze - powiedział Morawiecki. Zapowiedział m.in. budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.
- To jest dla nas kluczowy projekt infrastrukturalny, bijące serce komunikacyjne Polski, porównywalne z Gdynią dla II Rzeczpospolitej. Będzie wybudowany i będzie szybciej wybudowany niż się wielu przeciwnikom tej inwestycji wydaje. Przełamiemy ten imposybilizm, który królował w Polsce przez wiele lat - zapewnił wicepremier.
Podkreślił, że rozważana jest budowa kolei dużych prędkości. - Polska jest krajem dość owalnym, nie tak bardzo rozległym, jak byśmy sobie życzyli. Koleje dużych prędkości bardzo szybko pomogłyby w (...) dobrej komunikacji wielu naszych bardzo dużych aglomeracji - powiedział.
Zaznaczył, że polski zespół bierze udział w projekcie budowy pociągu próżniowego Hyperloop. - Kto wie, może po tych drogach, które wytyczymy dla kolei dużych prędkości, kiedyś będą jeździły pociągi próżniowe. Chcemy technologicznie, w sposób zaawansowany zdobywać nowe przyczółki - mówił.
Mosty i turystyka rowerowa
Zadeklarował, że będą też środki na budowę nowych mostów. - Polska jest podzielona przez piękne polskie rzeki (...), ale one często (...) jednocześnie powodują pewien rozziew, pewien rozdźwięk między poszczególnymi regionami. Jest co najmniej osiem, dziesięć mostów, których bardzo brakuje - stwierdził Morawiecki. Wśród nich wymienił m.in. miejsce między Kazimierzem Dolnym i Janowcem, czy brak mostu na 75. kilometrowym odcinku Wisły od Góry Kalwarii do Dęblina.