Krótkotrwałe nerwy na giełdach. Dino najmocniejsze w WIG20

Ostatni dzień tygodnia - podobnie jak 7 dni wcześniej - rozpoczął się w ciężkiej atmosferze, ale tym razem z czasem popyt nabrał pewności siebie.

Publikacja: 19.04.2024 17:32

Krótkotrwałe nerwy na giełdach. Dino najmocniejsze w WIG20

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Po tym, jak przed tygodniem świat zadrżał na wieści z Bliskiego Wschodu, pierwsza połowa tego tygodnia minęła pod znakiem kontynuacji spadków. Polska giełda nie była wyjątkiem, a WIG20 zawędrował w okolice 2400 pkt. Towarzyszyło temu spore osłabienie złotego. Apetyt na ryzyko jednak zaczął wracać i od środy rynki akcji już zyskiwały. WIG20 potwierdził wsparcie na 2400 pkt.

Czytaj więcej

Iran nie ma jeszcze potencjału na prawdziwą wojnę

Ryzyko zaognienia konfliktu między Izraelem a Iranem pozostaje i a wpływ na nastroje na rynkach. Wiadomości o kolejnych działaniach zbrojnych w piątek w godzinach wczesnoporannych znów skierowały kapitał do dolara, a indeksy akcji w dół. Czerwono było w Azji i na otwarciu w Europie, ale z godziny na godzinę popyt nabierał pewności siebie.

Ostatecznie WIG20 wspiął się na koniec dnia o skromne 0,12 proc., a poziomem odniesienia dla poniedziałkowej sesji będzie 2464 pkt. Wśród dużych spółek na zamknięciu najmocniejsze było Dino Polska, a następnie PGE przed Pepco Group. Nie wszystkie spółki handlowe radziły sobie jednak dobrze, bo LPP zamknęło listę ze spadkiem o 1,7 proc.

Czytaj więcej

Tydzień na rynkach: Fed i geopolityka napędzają korektę na giełdach

Trzy ostatnie dni tygodnia sprawiły, że świeca tygodniowa indeksu dużych spółek, pod którą wyrysował się spory cień, daje nadzieję na kontynuację odreagowania.

Ciekawie było też wśród innych firm handlowych, które opublikowały raporty finansowe - Wittchen zyskał ponad 9 proc., ale za to Eurocash osunął się o prawie 5 proc.

Giełda
Popyt cały czas czyha na zakupy po niższych cenach
Giełda
Banki podkopują WIG20
Giełda
Koniec zwyżek inflacji w USA?
Giełda
Szczyt nastrojów za nami?
Giełda
Indeksy na nowych szczytach hossy mimo przeceny banków
Giełda
Nowe rekordy w Warszawie