Byki przegrały wygraną sesję

WIG20 zakończył wtorkowe notowania pod kreską mimo, że w ciągu dnia zyskiwał nawet ponad 1 proc.

Publikacja: 02.04.2024 17:38

Byki przegrały wygraną sesję

Foto: Fotorzepa

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie do handlu po świętach wrócili w bardzo dobrych nastrojach. Początek wtorkowej sesji przyniósł wyraźny wzrost notowań, który w miarę upływu czasu przybierał nawet na sile. Jak się później okazało, zapału kupujący starczyło jednak tylko do czasu.

Czytaj więcej

Kurs złotego pod wpływem ruchów dolara

W pierwszej połowie dnia WIG20 był po zielonej stronie rynku. Na wartości zyskiwały akcje prawie wszystkich spółek wchodzących w skład tego indeksu, a sam wskaźnik rósł wyraźnie powyżej 1 proc. To stawiało nas w gronie najmocniejszych rynków na Starym Kontynencie.

Wszystko wyglądało bardzo optymistycznie dopóki do handlu nie włączył się kapitał amerykański. Na Wall Street zawitał bowiem kolor czerwony, a to wystraszyło też byki w Warszawie. Wzrosty z pierwszej części notowań szybko wyparowały i na godzinę przed zamknięciem notowań również i u nas pojawił się kolor czerwony. Używając terminologii sportowej można wręcz powiedzieć, że byki przegrały wygrany mecz. Co prawda WIG20 ostatecznie stracił na wartości symboliczne 0,05 proc., ale patrząc na to, jak wyglądał rynek w pierwszej części dnia można odczuwać bardzo duży niedosyt.

Na pocieszenie pozostaje nam mocne zachowanie "drugiej linii". mWIG40 zyskał ponad 1,1 proc. Przed spadkami uchronił się również sWIG80. Ten jednak zakończył dzień jedynie nieznacznie nad kreską. 

Giełda
Rynki biorą oddech po ostatnich wzrostach
Giełda
WIG20 w konsolidacji na szczycie hossy
Giełda
WIG20 nie może poradzić sobie z poziomem 2500 pkt
Giełda
WIG20 próbuje powalczyć o 2500 pkt
Giełda
WIG20 na minusie, ale to byki odniosły zwycięstwo
Giełda
Nastroje już bardziej neutralne