Reklama

GPW rośnie na fali wzrostów giełd w Europie

Indeks największych spółek warszawskiej giełdy zyskuje od rana i taka sytuacja może utrzymać się do końca dnia. Wzrosty GPW zawdzięcza dobrym nastrojom inwestorów w Europie, gdzie wszystkie indeksy są na plusach po wczorajszym odbiciu w USA - uważają analitycy

Publikacja: 06.10.2009 15:02

"Po paru słabych dniach Stany wczoraj odbiły i to od razu przełożyło się na wzrosty giełd w Europie. U nas wczoraj były spadki, ale w ciągu dnia mieliśmy próbę stabilizacji, a dziś odbijamy się w górę"- powiedział analityk DM BZ WBK Tomasz Leśniewski.

W jego ocenie, nie będzie to jednak ruch długotrwały i kolejne dni, a także cały październik, raczej upłyną pod znakiem spadków na GPW. Na ten miesiąc bowiem zaplanowane są dwie bardzo duże oferty - PKO BP i PGE, co wyssie sporo kapitału z rynku.

"Najbliższe dni będą pod obstrzałem ofert publicznych i nie sądzę, aby to pomagało naszemu rynkowi. Przy czym bardziej tu chyba namiesza PGE niż PKO BP. Wątpię, aby w trakcie trwania ofert znalazły się środki i indeksy szły w górę" - uważa analityk.

Po godz. 13-tej spośród spółek z WIG20 tracił jedynie CEZ, najwięcej zyskiwały BRE Bank (3,99%) i Bioton (3,85%).

Ok. godz. 13:30 WIG20 zyskiwał 2,82% i wynosił 2.209,94 pkt. Obroty sięgały prawie 600 mln zł.

Reklama
Reklama

[ramka][link=http://www.parkiet.com/temat/63.html]Obserwuj notowania spółek GPW » [/link]

[link=http://www.parkiet.com/temat/34.html]Czytaj komentarze giełdowe »[/link]

[link=http://www.parkiet.com/forum/viewforum.php?f=1]Podyskutuj na temat spółek notowanych na GPW »[/link][/ramka]

Giełda
Wycofane maluchy
Giełda
Lekkie spadki na początek dnia. Banki w centrum uwagi
Giełda
Cykl prezydencki USA
Giełda
Wyciszenie w Warszawie
Giełda
3000 pkt jak na razie zaporą dla WIG20
Giełda
WIG20 lawiruje wokół 3000 pkt przy słabości handlu i Orlenu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama