GPW: test cierpliwości inwestorów

Na rynku akcji inwestorzy nie spieszą się z zajmowaniem nowych pozycji w oczekiwaniu na średnioterminowe rozstrzygnięcia

Aktualizacja: 26.02.2017 17:08 Publikacja: 17.08.2011 10:14

GPW: test cierpliwości inwestorów

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier

Wtorkowy handel na Wall Street przyniósł spadki głównych indeksów. Najwięcej stracił Nasdaq Composite 1,2 procent, nieco mniej S&P500 1 procent, a Dow Jones oddał tylko 0,7 procent. Sesja należała przede wszystkim do inwestorów intraday, bo zabrakło wyraźnego trendu podczas tych notowań.

Dzisiejsze poranne zamknięcie rynków w Azji wypadło mieszanie. Nikkei 225 i Shanghai B-Shares oddały po około 0,6 procent, a Hang Seng zyskał 0,9 procent. Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy wystartowały w okolicy zera, ale kolejno zaczęły tracić nawet 0,3 procent.

O godzinie 10:00 inwestorzy poznają bilans obrotów bieżących, kapitałowych i finansowych eurolandu za czerwiec. Godzinę później zostanie opublikowana inflacja bazowa CPI. Kolejny punkt w kalendarium makroekonomicznym to liczba wniosków o kredyt hipoteczny, która poznamy o godzinie 13:00.

Główny Urząd Statystyczny opublikuje dzisiaj o godzinie 14:00 wielkość przeciętnego zatrudnienia i wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w lipcu. Komunikat może mieć wpływ na notowania złotego i wrześniowe decyzje Rady Polityki Pieniężnej.

Inflacja w cenach producentów w USA za lipiec będzie ostatnim spodziewanym odczytem makro, który poznamy o godzinie 14:30. Odczyt nie powinien jednak wpłynąć na notowania na rynku akcji, wobec jasnej i konsekwentnej polityki monetarnej Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe na WIG20 otworzyły się 11 punktów poniżej wczorajszego zamknięcia. Indeks blue chipów wystartował na minusie przekraczającym 1,3 procent. Małe i średnie spółki otworzyły się w okolicy wtorkowego zamknięcia. Inwestorzy czekają na średnioterminowe rozstrzygnięcia na rynku akcji, dlatego nie spieszą się z angażowaniem w którąkolwiek stronę.

Złoty względem euro zachowuje się stabilnie wokół poziomu 4,15. Z kolei wobec franka szwajcarskiego złoty najpierw umocnił się do poziomu 3,5903 zł, a kolejno osłabił do pułapu 3,6697.

Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia