W związku z tym uczestnikom rynku pozostaje oczekiwać na wybicie. Kierunek tego wybicia ma być pomocny w określeniu zmian w najbliższym czasie, choć w przypadku wyjścia górą warto przygotować się na pojawienie się pułapki po ewentualnym osiągnięciu poziomu szczytu z sierpnia ubiegłego roku. Wyjście w dół, o ile okaże się skuteczne, może zwiastować wyraźne powiększenie spadku.
Powoli rozkręca się sezon publikacji wyników finansowych spółek w USA. Już widać, że jest to okres mało optymistyczny. Symbolicznie rozpoczęło się od spółki Alcoa. Symbolicznie podwójnie. Po pierwsze, to właśnie ten raport, jako pierwszej spółki z indeksu DJIA, uznawany jest za umowne rozpoczęcie gorącego okresu zainteresowania wynikami spółek. Po drugie, to właśnie Alcoa opublikowała ostrożną prognozę przyszłych wyników, obniżając dotychczasowe oczekiwania. W szczególności ważne było stwierdzenie o spadku popytu w Chinach. Wprawdzie wyniki Alcoa nie mają prostego przełożenia na obraz całości sezonu wyników, ale już widać, że na ilość ostrzeżeń i obniżek prognoz nie będziemy narzekać. W trakcie nadchodzącego tygodnia zapoznamy się z osiągnięciami m.in. Citigroup (poniedziałek), Coca-Coli, Goldman Sachs, IBM, Intelu, J&J (wtorek), American Express, Bank of America, eBaya, Pepsi Co. (środa), AMD, Google'a, Microsoftu, Morgan Stanley, Nokii (czwartek), GE i McDonald's (piątek). W piątek szacunkowe dane swoich wyników poda również PKN.
Bogaty jest też kalendarz publikacji danych makro. Poniedziałek to przede wszystkim dzień pojawienia się polskiej inflacji oraz dynamiki amerykańskiej sprzedaży detalicznej. We wtorek poznamy inflację w strefie euro, wskaźnik ZEW w Niemczech, dane z rynku pracy w Polsce (sektor przedsiębiorstw), a także dane z USA o inflacji, przepływach kapitałów, produkcji przemysłowej. Produkcję przemysłową w Polsce poznamy w środę. W tym samym dniu opublikowane zostaną dane o stronie podaży na rynku amerykańskich nieruchomości, a więc informacje o liczbie wydanych pozwoleń na budowę oraz liczbie rozpoczętych budów. Czwartek to dzień cotygodniowego raportu o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, ale tym razem również publikacji indeksu wskaźników wyprzedzających. Obie zmienne dotyczą USA, a w Polsce pojawi się protokół z ostatniego posiedzenia RPP, które zakończyło się brakiem zmian stóp procentowych, choć większość analityków oczekiwała obniżki.