Na otwarciu poniedziałkowej sesji WIG spadł o 0,54 proc., a WIG20 obniżył się 0,86 proc. Po południu skala przeceny zmniejszyła się. Ostatecznie indeks szerokiego rynku zakończył dzień na 0,03-proc. minusie, a WIG20 spadł o 0,09?proc. Najlepiej poradziły sobie średnie spółki. Opisujący je mWIG40 wzrósł o 0,32 proc.
Obroty na rynku nie były wysokie. Inwestorzy najwyraźniej czekają na jutrzejsze wybory prezydenckie w USA. Dziś sesja na Wall Street rozpoczęła się od niewielkich spadków indeksów. Dow Jones obniżył się o 0,6 proc., a Nasdaq poszedł w dół o 0,05 proc.
Bardziej nerwowo było w Europie. W Grecji rozpoczęła się kolejna fala protestów przeciwko pakietowi oszczędnościowemu. Rynkom nie pomógł lepszy od spodziewanego odczyt wskaźnika Sentix na listopad w strefie euro. W ciągu dnia giełda hiszpańska traciła ponad 2 proc., a francuska 1,1 proc. Spadały też ceny akcji w Wielkiej Brytanii. Inwestorów zaniepokoić mogła informacja, że październikowy PMI w sektorze usług w tym kraju wyniósł zaledwie 50,6 pkt, wobec 52,2 pkt na koniec poprzedniego miesiąca. Odczyt był niższy od prognoz analityków (52 pkt).
Jutrzejszy kalendarz danych makro nie obfituje w wiele publikacji. Za to na rynek trafi sporo raportów za III?kwartał. Wyniki opublikują m.in. Ciech, Bank Handlowy, Gino Rossi, P. A. Nova oraz Internet Group. Dziś sprawozdanie opublikował m.in. producent papieru Arctic Paper. Wyniki okazały się słabe, na co rynek zareagował mocną przeceną akcji tej spółki.
Powody do zadowolenia mogli mieć natomiast akcjonariusze takich spółek jak Green Eco Technology, Polimex-Mostostal, Pepees oraz Rainbow Tours. Ich akcje dziś mocno drożały. Z grona blue chipów pozytywnie wyróżniało się Asseco Poland, w drożejąc w trakcie sesji o ponad 2 proc. Na drugim biegunie był Bank Handlowy (spadek o3 proc.) .