Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 23:59 Publikacja: 07.02.2015 05:00
Foto: Bloomberg
WIG20 rozpoczął dzień od symbolicznego wzrostu. Później co prawda popyt przystąpił do ataku, dzięki czemu indeks największych spółek znalazł się ponad 0,5 proc. nad kreską, jednak na tym emocje się skończyły. Przez kolejne godziny handlu indeksy poruszały się w trendzie bocznym. W końcu napłynęły oczekiwane dane ze Stanów Zjednoczonych. Okazało się, że w styczniu w USA przybyło 257 tys. etatów. Wynik ten był lepszy od oczekiwań ekspertów. Nieco wyższa okazała się za to stopa bezrobocia. W styczniu osiągnęła poziom 5,7 proc., podczas gdy spodziewano się odczytu na poziomie 5,6 proc. Inwestorzy najwyraźniej byli zdezorientowani tymi mieszanymi danymi, gdyż po ich ogłoszeniu nie było masowego ataku popytu czy też podaży. Nadzieją dla nas mógł być jeszcze udany początek notowań na Wall Street. Nawet jednak ten fakt został zignorowany przez naszych inwestorów. Do końca dnia byliśmy więc świadkami trendu bocznego. Dobra informacja jest taka, że główne indeksy naszego rynku zakończyły dzień na plusie. WIG20 zyskał 0,55 proc., mWIG40 urósł 0,8 proc., a sWIG80 0,5 proc. Warto jednak podkreślić, że nasz rynek całkiem nieźle zaprezentował się na tle innych europejskich parkietów, gdzie dominował kolor czerwony.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miesiąc, który minął od ogłoszenia przez Trumpa drakońskich podwyżek ceł, przyniósł jedne z najbardziej dramatycznych wahań we współczesnych dziejach Wall Street.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Krajowy rynek raził we wtorek słabością. Kulminacyjne wydarzenia tego tygodnia jeszcze przed nami.ANDRZEJ PAŁASZ
Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów.
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielką korektę trwającego od dwóch tygodni odbicia. Główne indeksy straciły ok. 0.6%, a we wtorkowy poranek notowania kontraktów terminowych dalej nieznacznie osuwają się na południe.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej spadł blady strach. Dziś nastąpiło też odcięcie dywidendy z Pekao.
Początek tygodnia rozpoczynamy od spadków na głównych indeksach giełdowych. Donald Trump ponownie straszy rynki nowymi cłami, co na nowo wywołuje obawy o stabilność na rynkach finansowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas