Giełdy: Chiny stają się rajem dla spekulantów

Eksperci czy też inwestorzy zajmujący się rynkiem foreksowym często powtarzają, że dla nich nieważne jest, czy mamy do czynienia z trendem wzrostowym, czy też spadkowym. Liczy się przede wszystkim duża zmienność.

Aktualizacja: 06.02.2017 20:32 Publikacja: 11.08.2015 06:00

Na tę na pewno nie mogą narzekać osoby, które grają na instrumentach powiązanych z rynkiem chińskim. Nawet kilkuprocentowe zmiany tamtejszych indeksów w ciągu dnia nie są obecnie dla nikogo wielkim zaskoczeniem.

Przykładów tego typu ruchów nie trzeba zresztą długo szukać. W poniedziałek wskaźnik Shanghai Composite zyskał na wartości 4,9 proc. i to wszystko w otoczeniu słabych danych makroekonomicznych (spadek zanotował zarówno eksport, jak i import).

To oczywiście jest woda na młyn dla osób liczących na szybkie zyski.

Duża zmienność w Chinach już teraz zresztą przekłada się na większe zainteresowanie kontraktami CFD na chińskie indeksy, w tym przede wszystkim SSE Composite – przyznają brokerzy foreksowi.

Co ciekawe, odbywa się to kosztem instrumentów związanych m.in. z rynkiem polskim. Wciąż natomiast dużą popularnością cieszą się kontrakty CFD na indeksy Europy Zachodniej. Tutaj prym wiodą takie rynki jak Niemcy czy też Francja. Patrząc na stopy zwrotu z tamtejszych giełd, ciężko jednak się temu dziwić. Niemiecki DAX od początku roku zyskał na wartości 18 proc. Francuski CAC40 jest 21 proc. na plusie. Wszystko to kontrastuje z blisko 5-proc. spadkiem indeksu WIG20. Nie tylko jednak Europa kusi inwestorów.

Jak wskazują brokerzy foreksowi, wciąż także dużą popularnością cieszą się kontrakty CFD na amerykańskie indeksy, a także na poszczególne spółki z tamtejszego rynku.

Giełda
Dołek na Wall Street wymazany
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
WIG20 wraca pod szczyt hossy
Giełda
Na giełdzie majówki nie ma. Kursy w piątek reagują na wyniki
Giełda
Odreagowanie WIG20 zatrzymane w połowie środowych spadków
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia