Okazuje się, że odpisy w wynikach spółek giełdowych za 2015 rok były rekordowe, dlaczego?
To skutek skumulowania w tym samym czasie wielu różnych przesłanek utraty wartości. W 2015 r. zaczęło się od uwolnienia i gwałtownego umocnienia franka szwajcarskiego, następnie mieliśmy do czynienia ze spadkiem cen surowców (ropa naftowa, węgiel kamienny, miedź) i niskim poziomem cen energii elektrycznej (przy nadal rosnących kosztach jej wytwarzania). W dalszej części roku doszły gwałtowne zawirowania na scenie politycznej i związane z nimi zapowiedzi dużych zmian w zakresie podatków. Otoczenie międzynarodowe Polski także dawało wiele sygnałów negatywnych, a złotówka znacznie osłabiła się wobec innych walut.