Reklama

Waluty: Złoty więcej nie straci, ale odbicie jest odległe

Polska waluta ma solidne podstawy do aprecjacji, ale w najbliższych tygodniach nie ma co na nią liczyć. Nie będzie temu sprzyjała utrzymująca się na rynkach finansowych awersja do ryzyka. Jednocześnie przestrzeń do dalszej deprecjacji złotego też jest ograniczona.
Waluty: Złoty więcej nie straci, ale odbicie jest odległe

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

W środę rano za euro trzeba było zapłacić już niemal 4,30 zł, najwięcej od października ub.r., w porównaniu z 4,28 zł po południu poprzedniego dnia. Dolar kosztował z kolei nieco ponad 3,63 zł, najwięcej od listopada ub.r., w porównaniu z 3,61 zł we wtorek po południu. Tak rynek zareagował na ogłoszoną we wtorek wieczorem decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa, który zerwał porozumienie z Iranem w sprawie tamtejszego programu nuklearnego i tym samym ponownie nałożył na ten kraj sankcje ekonomiczne.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama