Popyt na kredyty hipoteczne wciąż nie maleje. Z danych Związku Firm Doradztwa Finansowego wynika, że w III kwartale firmy zrzeszone w ZFDF pośredniczyły w sprzedaży kredytów hipotecznych o łącznej wartości 6,39 mln zł. W II kwartale było to 6,18 mld zł, zaś w III kwartale 2017 r. 4,3 mld zł.

– W III kwartale wciąż utrzymywało się ogromne zainteresowanie kredytami hipotecznymi. Banki ograniczały jednak ich dostępność, obawiając się nadchodzącego spowolnienia gospodarczego. To sprawiło, że jeszcze więcej Polaków zdecydowało się skorzystać z pomocy ekspertów finansowych. W rezultacie co drugi (w ujęciu wartości) kredyt mieszkaniowy w Polsce został udzielony z pomocą firm zrzeszonych w ZFPF – zwraca uwagę Adrian Jarosz, prezes ZFDF.

Liderem sprzedaży kredytów hipotecznych z wynikiem 2,36 mld zł był Open Finance. Za jego plecami znalazł się Expander (2,16 mld zł)

– Branża pośrednictwa finansowego w Polsce rośnie w siłę – podmioty pomagające w procesie uzyskiwania kredytów z roku na rok odnotowują wzrost sprzedaży produktów. Wciąż mamy sprzyjającą koniunkturę na rynku i duże zainteresowanie Polaków kredytami, zwłaszcza hipotecznymi. Rosnące wynagrodzenia i niskie bezrobocie wyzwalają w ludziach optymizm i skłaniają do inwestowania we własne mieszkanie – mówi Joanna Tomicka-Zawora, prezes Open Finance.