3 kryptowaluty pod okiem technika

Piotr Neidek, analityk techniczny DM mBanku komentuje sytuację na wykresach najbardziej popularnych kryptowalut: bitcoina, ethereum i XRP.

Publikacja: 16.02.2019 08:00

3 kryptowaluty pod okiem technika

Foto: Bloomberg

Bitcoin

parkiet.com

Podbicie z ubiegłego piątku nie doprowadziło do większych zmian zarówno w ujęciu krótkoterminowym jak i średnioterminowym. Lokalne pojawienie się białej świeczki nie zachęciło do wyprowadzenia wzrostowej kontry, przez co kluczowe opory pozostały nienaruszone. To co zwraca na siebie uwagę to podejście cen pod średnią z 55 sesji, która wraz z MA89 oraz MA144 nadal wyznaczają kierunek dla kryptowaluty. W okolicy 3600 USD znajduje się strefa podażowa bazująca na listopadowo-grudniowych ekstremach, co z punktu widzenia Price Action działa negatywnie na ewentualną aprecjację bitcoina. Biorąc jednak pod uwagę dotychczasowe średnioterminowe korekty - płaskie struktury wydłużone w czasie o trójkątnych kształtach - nie można wykluczyć, że tego typu korekcyjny twór ponownie pojawi się na wykresie jako forma przeczekania przed dalszymi spadkami w długim terminie.

Ethereum

parkiet.com

Podejście pod linię trendu spadkowego, po udanej obronie strefy 100 USD, zachęca do jej zaatakowania w celu wybicia i wygenerowania triggera do wyprowadzenia drugiej podfali wzrostowej w ramach średnioterminowej korekty A-B-C. Wprawdzie za wcześnie jest na to, aby przyjąć założenie o powstaniu korekcyjnego zygzaka tym bardziej, że grudniowa zwyżka zawiera w sobie elementy trójfalowe, jednakże w przypadku wybicia w cenach close strefy 130 USD pojawi się pretekst do wdrapania się kryptowaluty 20 proc. wyżej. W średnim jak i długim terminie nadal jednak obowiązuje układ bessy, którego zanegowanie będzie możliwe dopiero w przypadku trwałego wydostania się nad strefę 165 USD.

XRP

parkiet.com

Kluczową strukturą, w ramach której porusza się kryptowaluta, jest trójkąt zwężający. Formacja ta obecna jest zarówno dla okresu krótkoterminowego jak i średnioterminowego. Ciekawie prezentuje się zasięg po wybiciu lokalnego trójkąta, mianowicie naruszenie 0,3214 USD stanowiłoby trigger do zaatakowania górnego ograniczenia horyzontalnej formacji, zaś przerwanie 0,2884 USD miałoby prawo okazać się zaproszeniem do przetestowania długoterminowego wsparcia zlokalizowanego w okolicy 0,2473 USD. Lokalnie brakuje jednak ruchu inicjującego wzrost zmienności zaś ostatnie dwa ataki popytu (8 II oraz 30 I) nie spotkały się z kontynuacją wzrostów stawiając byki w niekorzystnym świetle. Nadrzędnie nadal dominuje układ bessy, do zneutralizowania którego potrzebne jest wyłamanie 0,4601 USD w tygodniowych cenach zamknięcia, co byłoby możliwe wskutek wybicia górą widocznych na wykresie trójkątów.

Finanse
MF sprzedało na przetargu zamiany obligacje za 7,2 mld zł
Finanse
Standard & Poor’s utrzymuje wysoki rating PZU. Perspektywa w górę
Finanse
Dziennikarze „Parkietu” z szansami na tytuł Herosa Rynku Kapitałowego. Zagłosuj!
Finanse
Inwestowanie w sztuczną inteligencję i ze sztuczną inteligencją
Materiał Promocyjny
Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?
Finanse
Które raporty roczne są „the best”
Finanse
Zwrot w orzecznictwie czy jednostkowe przypadki?