Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.07.2019 05:11 Publikacja: 10.07.2019 05:11
Foto: Adobestock
Wiele wskazuje na to, że wojna cenowa w sprzedaży obowiązkowego OC komunikacyjnego, którą przed 2015 r. toczyły między sobą zakłady ubezpieczeń, a która przyniosła sektorowi miliardowe straty, niewiele nauczyła uczestników tego rynku. Choć organy nadzorujące działania towarzystw nie widzą jeszcze powodów do stanowczego reagowania, to ze strony ubezpieczycieli pojawiają się pierwsze sygnały mówiące o tym, że wysokość składek oferowanych przez konkurencję zmierza w niebezpieczną stronę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czwartek znów stał pod znakiem przeceny na GPW. Inwestorzy skupili się na wynikach takich spółek, jak Pepco, Orlen, Allegro, Cyfrowy Polsat czy też Tauronu.
Jeśli stopy procentowe spadną o 2 pkt. proc., rata przeciętnego kredytu mieszkaniowego zmniejszy się o ok. 570 zł. A zdolność kredytowa statystycznej rodziny wzrośnie o 130 tys. zł - analizuje Związek Banków Polskich.
Dług państwa i koszty jego obsługi poszybowały do rekordowo wysokich poziomów w 2024 r.
Amerykański gigant inwestycyjny BlackRock poinformował w środę, że jego udział w akcjonariacie PZU wzrósł do 5 proc.
Środa na GPW przyniosła spadki. Uwagę inwestorów przykuły m.in. Murapol, Enter Air, Enea, Shoper czy też cyber_Folks.
Branża ubezpieczeniowa ma coraz większy problem z dopasowaniem cen do ryzyka. Ten problem będzie się w najbliższych latach pogłębiał. W efekcie po polisy może sięgać coraz mniej osób – wynika z raportu firmy Bain & Company.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas