Rząd oraz związki zawodowe podpisały umowę społeczną, która staje się – jak powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin – autostradą do utworzenia Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Potrzebna będzie tzw. ustawa osłonowa.
Nowy podmiot będzie odpowiedzialny za elektrownie oparte na węglu kamiennym i brunatnym. NABE będzie zarządzała 62-proc. udziałem w mocach produkcyjnych prądu w Polsce. Koszty pakietów socjalnych, które weźmie na siebie państwo, nie są znane.
Powody powstania NABE
Pozostało jeszcze 92% artykułu
Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!
Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.
Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".