Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Właściciel sieci supermarketów to ulubieniec inwestorów grających z trendem. W minionym tygodniu znów udowodnił, że warto go lubić. Cena akcji rosła w czwartek w porywach do 139,5 zł. To nowy historyczny rekord notowań i sygnał, że trwająca od trzech miesięcy korekta już się kończy. Byki wspierają rosnące średnie kroczące z 50 i 200 sesji, rosnący MACD, a także RSI(14), który jest w strefie neutralnej, pokazując, że fala wzrostowa nie wyczerpała jeszcze swego potencjału. Najbliższe wsparcie to 125 zł. Tu przebiega 50-sesyjna średnia.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pomysł resortu finansów dotyczący podwyższenia podatku CIT dla banków sprawił, że w minionym tygodniu WIG oddał niemal cały dorobek z początku sierpnia. Co gorsza – wkraczamy w okres, który statystycznie zdecydowanie bardziej sprzyja niedźwiedziom.
W czwartek WIG po raz pierwszy w historii przekroczył 112 000 pkt. Miniony tydzień mógł należeć do byków, ale finalnie należał do polityków.