Waldemar Anioła, Piotr Krakowski i Teofil Nowak (członkowie zarządu przygotowującej się do debiutu na GPW spółki PBO Anioła) zobowiązali się do niezbywania akcji serii B debiutanta przez 12 miesięcy począwszy od 6 kwietnia (łącznie chodzi o 501,8 tys. walorów). Jeśli któryś z nich naruszyłby zakaz sprzedaży akcji, to będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz spółki kary umownej w wysokości odpowiadającej cenie akcji, co do których dopuszczono się naruszenia (za cenę akcji przyjęto cenę emisyjną z oferty publicznej, która poprzedzi debiut PBO Anioła na GPW).
7 kwietnia umowę zakazującą sprzedaży akcji PBO Anioła przez 12 miesięcy podpisał również T2 Investment (chodzi o 1,08 mln walorów). Sprzedaż akcji przed upływem tego terminu możliwa będzie w czterech przypadkach. T2 Investment będzie mógł zbyć 50 proc. walorów objętych umową, jeśli cena sprzedaży nie będzie niższa niż 15 zł (cena emisyjna znajdzie się w przedziale 10,5-12,5 zł). Akcjonariusz będzie mógł ponadto sprzedać wszystkie papiery pod warunkiem, że zbędzie je na rzecz inwestora branżowego lub finansowego poza rynkiem regulowanym lub w ramach transakcji pakietowej, a cena sprzedaży nie będzie niższa od średniego kursu zamknięcia z ostatnich pięciu sesji giełdowych pomniejszonego o 10 proc. T2 Investment będzie mógł również sprzedać pakiet, jeśli ogłoszone zostanie wezwanie na akcje spółki PBO Anioła lub jeśli obowiązywać przestanie dotycząca akcji serii B umowa lock-up zawarta pomiędzy członkami zarządu. Zobowiązania T2 Investment wygasną, jeśli PBO Anioła nie zadebiutuje na GPW przed końcem czerwca 2011 r. lub jeśli akcje spółki zostaną wprowadzone wcześniej na inny rynek oraz w przypadku niedojścia do skutku emisji akcji serii C.
W ramach oferty publicznej PBO Anioła sprzeda do 1,4 mln akcji. Z emisji pozyska 14,7-17,5 mln zł brutto. Budowa księgi popytu rozpocznie się we wtorek i potrwa do czwartku. 18 kwietnia ogłoszona zostanie cena emisyjna. Zapisy na akcje będą natomiast przyjmowane od 19 do 21 kwietnia.