Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.04.2015 07:36 Publikacja: 22.04.2015 06:00
Foto: Archiwum
Dlaczego Warszawa, a nie niemiecka giełda?
Działamy przede wszystkim w Polsce. Zatrudniamy tutaj obecnie ponad 1800 osób, a 80 proc. naszej produkcji pochodzi z fabryk w Stalowej Woli. Udział ten będzie się jeszcze zwiększał w związku z naszą planowaną inwestycją w trzeci zakład. Polscy inwestorzy mają teraz okazję uczestniczyć w naszym polskim sukcesie. Naszym zdaniem polski rynek kapitałowy jest jednym z najbardziej profesjonalnych w Europie, a GPW w Warszawie – jedną z najnowocześniejszych giełd. Biorąc pod uwagę oczekiwaną kapitalizację rynkową, a także wielkość free float, spodziewamy się, że nasza spółka może wejść w skład indeksu mWIG40. Ponadto możliwości inwestycyjne w spółki z ekspozycją na rynek motoryzacyjny są na warszawskim parkiecie ograniczone i również z tego powodu sądzimy, że nasza oferta powinna być bardzo interesująca dla polskich inwestorów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
W maju i czerwcu deweloperska grupa ma do wypłaty kilka transz odsetek polskim obligatariuszom. To będzie pierwszy test przed lipcowym testem spółki matki, która musi wykupić newralgiczną serię.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas