Famur: Szansa na lekką poprawę

Według analityków, pomimo kiepskiej koniunktury na rynku węgla, Famur ma szansę w 2016 r. nieznacznie poprawić swoje wyniki.

Publikacja: 07.11.2015 05:00

Famur: Szansa na lekką poprawę

Foto: GG Parkiet

Po trzech kwartałach przychody producenta maszyn i urządzeń górniczych wzrosły o 37 proc. w porównaniu z takim samym okresem 2014 r., sięgając 615,18 mln zł. Jednak w tym samym czasie zysk netto grupy stopniał o 37 proc., do 44,75 mln zł.

– III kwartał okazał się lepszy od oczekiwań, choć oczywiście wyniki są słabe, co wynika z fatalnej sytuacji na rynku węgla – komentuje Zbigniew Porczyk, analityk DM Trigon. W jego ocenie pozytywnie zaskoczyła przede wszystkim sprzedaż kompleksów ścianowych. – Spółka nie raportowała większych kontraktów w tym segmencie, co oznacza, że udało jej się pozyskać wiele mniejszych zleceń o przyzwoitej rentowności – podkreśla Porczyk. Dodaje, że w wynikach widać też realizację zamówień przez przejęty niedawno Famak, specjalizujący się w produkcji urządzeń transportowo-dźwigowych.

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej!

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Robert Maraszek, Inpro: Sprzedaż mieszkań będzie rosnąć, ale powoli
Budownictwo
Katarzyna Kuniewicz, Otodom: Obniżki stóp aktywują nowe pule klientów deweloperów mieszkaniowych
Budownictwo
Czerwcowe wyhamowanie deweloperskich inwestycji. Będzie powtórka z 2022 roku?
Budownictwo
Deweloperzy mieszkaniowi jeszcze z potencjałem? Nowe rekomendacje analityków
Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I półroczu 2025 roku
Budownictwo
Robyg nadgonił