Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 13.04.2016 07:03 Publikacja: 13.04.2016 07:03
Foto: PARKIET
Zarządzający funduszami niechętnie chcą komentować ofertę. – Spółka jest ciekawa. Raczej z kategorii ryzykownych, ze względu na krótką historię działalności (powstała w połowie 2012 r. – red.) oraz na dużą zależność od jednego z projektów – ocenia jeden z naszych rozmówców. Nawiązuje do flagowej inwestycji i2 Development, czyli Bulwaru Staromiejskiego – to 14 odrębnych projektów deweloperskich.
– Do plusów na pewno należą znajomość lokalnego rynku, umiejętność wpasowania się w nielekkie, wręcz niszowe projekty, na których można zrealizować dobrą marżę i na które stosunkowo łatwo znaleźć nabywców – kontynuuje zarządzający. – Projekt strategiczny wygląda ciekawie, spółka powinna wygenerować na nim ponadprzeciętną – nawet jak na i2 Development – marżę (54–65 proc., średnia marża w grupie to 40 proc. – red.). Projekt oferuje ciekawą jakość w znaczeniu lokalizacji oraz różnorodność (biura, mieszkania, lofty i powierzchnia użytkowa). Minusem jest oczywiście to, że duży projekt będzie trudny do powtórzenia i jakikolwiek błąd popełniony na nim będzie miał bardzo istotny wpływ na działalność spółki – podsumowuje nasz rozmówca.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas