i2 Development, BIK: W środę się okaże, co z IPO deweloperów

W środę zakończy się budowa księgi popytu na walory i2 Development. Wrocławska spółka poda cenę emisyjną akcji oferowanych w IPO. Firma chce sprzedać 2 mln akcji, cena maksymalna to 29 zł. Zapisy na akcje wystartują w czwartek.

Publikacja: 13.04.2016 07:03

i2 Development, BIK: W środę się okaże, co z IPO deweloperów

Foto: PARKIET

Zarządzający funduszami niechętnie chcą komentować ofertę. – Spółka jest ciekawa. Raczej z kategorii ryzykownych, ze względu na krótką historię działalności (powstała w połowie 2012 r. – red.) oraz na dużą zależność od jednego z projektów – ocenia jeden z naszych rozmówców. Nawiązuje do flagowej inwestycji i2 Development, czyli Bulwaru Staromiejskiego – to 14 odrębnych projektów deweloperskich.

– Do plusów na pewno należą znajomość lokalnego rynku, umiejętność wpasowania się w nielekkie, wręcz niszowe projekty, na których można zrealizować dobrą marżę i na które stosunkowo łatwo znaleźć nabywców – kontynuuje zarządzający. – Projekt strategiczny wygląda ciekawie, spółka powinna wygenerować na nim ponadprzeciętną – nawet jak na i2 Development – marżę (54–65 proc., średnia marża w grupie to 40 proc. – red.). Projekt oferuje ciekawą jakość w znaczeniu lokalizacji oraz różnorodność (biura, mieszkania, lofty i powierzchnia użytkowa). Minusem jest oczywiście to, że duży projekt będzie trudny do powtórzenia i jakikolwiek błąd popełniony na nim będzie miał bardzo istotny wpływ na działalność spółki – podsumowuje nasz rozmówca.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Murapol po konferencji: cel sprzedaży mieszkań podtrzymany
Budownictwo
Murapol wycisnął więcej marży z mieszkań. Wyniki po I kwartale 2025 r.
Budownictwo
Portfel zleceń Budimeksu imponuje, ale potrzeba czasu na efekty
Budownictwo
Budimex po konferencji: celem wzrost przychodów w 2025 r.
Materiał Promocyjny
PZU ważnym filarem rynku kapitałowego i gospodarki
Budownictwo
„Efekt Glapińskiego” na wykresach kursów wybranych firm. Co dalej?
Budownictwo
Obligacje Ghelamco z coraz niższą wyceną