Cenę docelową ustalili na poziomie 31 zł. W trakcie czwartkowej sesji za papiery Grajewa płacono na GPW około 28, 41 zł.
Autorzy rekomendacji podkreślają pozytywne efekty konsolidacji polskiej i niemieckiej działalności grupy. - Grupa Pfleiderer jest czwartym pod względem wielkości graczem na rynku europejskim i posiada ok. 6,5 proc. udziału w istniejących mocach produkcyjnych na rynku płyt. Powstały na skutek fuzji podmiot to interesujące połączenie stabilnego, skoncentrowanego na produktach premium podmiotu niemieckiego („dojnej krowy") i rozwijającego się podmiotu polskiego - zauważają analitycy brokera.
- Dalszy wzrost mogą zapewnić oczekiwane inwestycje usprawniające, które zwiększą moce produkcyjne o ok. 6 proc. w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Synergie wynikające z ujednolicenia kolekcji i dłuższych serii produkcyjnych mogą poprawić wyniki spółki. Dodatkowo ewentualne refinansowanie długu mogłoby znacznie poprawić wyniki (przynajmniej 10 mln euro zysku netto rocznie) – oceniają.
Jednocześnie wskazują, że Grajewo znajduje się obecnie w korzystnej fazie cyklu biznesowego, co może skutkować presją na marże w przyszłości.
Prognoza analityków DM PKO BP zakłada, że w 2016 roku zysk netto Grajewa wyniesie 25 mln euro przy przychodach sięgających 994 mln euro. W kolejnym roku zysk netto spadnie do 24 mln euro, a sprzedaż zwiększy się do 1029 mln euro.