Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 16:04 Publikacja: 05.10.2016 08:17
Foto: GG Parkiet
Papiery sprzedawano po 15,5 zł. Do momentu zamknięcia tego wydania nie znaliśmy stron transakcji. Największa z nich opiewała na 3,26 mln akcji, co oznacza, że jej wartość wyniosła 50,5 mln zł.
Tyle akcji Polwaksu ma Krokus Chem, co czyni fundusz potencjalnym sprzedającym. Jest to prawdopodobne także zdaniem analityków DM BDM. „Jego horyzont inwestycyjny minął. Rynek spekulował o wyjściu tego akcjonariusza, co paraliżowało kurs akcji spółki. Gdyby potwierdziło się wyjście Krokusa z akcjonariatu, byłaby to bardzo pozytywna informacja" – komentuje broker.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas