Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 12:49 Publikacja: 20.12.2016 13:47
Foto: Archiwum
Sądząc po zachowaniu notowań w piątek, akcjonariusze nerwowo zareagowali na komunikat o obniżeniu i zwrocie wkładów w spółkach zależnych Projekt Plac Unii i Centrum Praskie Koneser. Jakie konsekwencje dla spółki mają te operacje?
Z punktu widzenia BBI Development operacje są jednoznacznie pozytywne. Praktyczne zakończenie realizacji dwóch etapów mieszkaniowych w Koneserze oraz sprzedaż budynku Kwartał A do spółki realizującej Kwartał Centralny Konesera umożliwiły nam wycofanie części środków, które zaangażowaliśmy w realizację tych projektów. Podobnie w przypadku Placu Unii – na przełomie lat uzyskujemy środki z częściowego rozliczenia sprzedaży projektu. Rozliczenie operacji zwrotu wkładów wpłynie na obniżenie jednostkowego zadłużenia BBI Development oraz częściowo wygeneruje dodatni przepływ gotówki do spółki.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Rosnące koszty pracowników skłonią deweloperów do korzystania z prefabrykacji – oczekuje firma, która zabiega też o zlecenia na obiekty komunalne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas