XTB systematycznie zwiększa bazę klientów. W cały 2021 r. przybyło ich 255,8 tys. i na koniec roku było ich 429,2 tys. Na koniec I kwartału 2022 r. liczba ta zwiększyła się do prawie 482 tys. Teraz został złamany okrągły poziom 500 tys.

Jak podkreśla firma „wzrost liczby klientów jest efektem intensywnych działań sprzedażowo-marketingowych na rynkach w Europie Środkowo-Wschodniej, w krajach Europy Zachodniej oraz w Ameryce Łacińskiej. Potencjał rozwojowy jest też związany z ekspansją i rozwojem na rynkach międzynarodowych (m.in. uruchomieniem w ubiegłym roku oddziału firmy w Dubaju obsługującego rynki Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej)” – czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej

Gościem Przemysława Tychmanowicza w Parkiet TV był Omar Arnaout, prezes firmy XTB.
Omar Arnaout, XTB: Pracujemy nad nowościami dla klientów

Spółka chwali się również tym, że systematycznie zwiększa się także liczba aktywnych klientów. W I kwartale wyniosła ona 149,8 tys. w porównaniu z 103,4 tys. w I kwartale poprzedniego roku i 112 tys. średnio w całym 2021 r. Wzrost ten pozwolił XTB awansować do pierwszej piątki największych na świecie brokerów FX/CFD pod względem liczby aktywnych klientów.