Ministerstwo Finansów oraz Bank Pekao podpisały dzisiaj umowę otwierającą możliwość zakupu obligacji detalicznych Skarbu Państwa w banku Pekao za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao. W ofercie banku Pekao, który obsługę i sprzedaż obligacji będzie prowadził za pośrednictwem BM Pekao, znajdzie się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Co ważne, z oferty skorzystać będą mogli nie tylko klienci spod znaku żubra.

- To bardzo dobra wiadomość dla inwestorów, że do sieci dystrybucji obligacji Skarbu Państwa dołączył Bank Pekao. To już drugi podmiot, który będzie sprzedawał obligacje skarbowe. To bezpieczna i zyskowna inwestycja. Warto – szczególnie teraz – więcej myśleć o oszczędzaniu. Dajemy Polakom do dyspozycji instrumenty, które pozwolą na niwelowanie wpływu inflacji na ich oszczędności. Oferta oszczędnościowych obligacji skarbowych zachęca do stworzenia własnego, przemyślanego sposobu lokowania majątku w oparciu o instrumenty o zróżnicowanym horyzoncie czasowym, oraz różnych zasadach oprocentowania i naliczania odsetek – stwierdził sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Sebastian Skuza.

Czytaj więcej

Kto zarobi najwięcej na rządowych obligacjach

– Bardzo nas cieszy, że w naszej ofercie znalazł się tak ważny, popularny produkt jakim są obligacje Skarbu Państwa. Chcemy aktywnie uczestniczyć w budowaniu portfela inwestycji gospodarstw domowych, w oferowaniu instrumentów z myślą o środkach gromadzonych na przyszłość. Dążymy do tego, aby być instytucją pierwszego wyboru i zapewnić klientom maksymalny zakres usług i produktów, oferowanych w nowoczesny sposób. Obligacje skarbowe to dla nas kolejna okazja, aby zaprosić do zbudowania lub pogłębienia relacji z naszym bankiem – powiedział prezes Banku Pekao Leszek Skiba.

– Jestem przekonany, że oferta obligacji detalicznych będzie bardzo dobrym uzupełnieniem naszej palety produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych, która tym samym staje się jedną z najszerszych i najciekawszych na rynku. Jestem też przekonany, że nowy, nowoczesny proces jaki stworzyliśmy dla obligacji – w pełni zdalny, bez dokumentacji papierowej, z wykorzystaniem nowoczesnych aplikacji i sposobów autoryzacji będzie dużym ułatwieniem dla klientów i znacznie poszerzy dostępność produktu dla szerokiego grona inwestorów indywidualnych – dodał wiceprezes Pekao Jarosław Fuchs.

Biuro Maklerskie Pekao możliwość nabywania obligacji udostępni od 1 października. W pierwszym okresie w kanałach zdalnych: bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay. Z produktu będą mogli skorzystać wszyscy klienci banku Pekao, a także osoby niebędące klientami banku.

Realizacja transakcji przez pracownika banku na zlecenie klienta będzie wdrożona 2 stycznia 2023 r. Od stycznia dystrybucja odbywać się będzie w 380 Punktach Sprzedaży Obligacji oraz telefonicznie przez Call Center BM.