Technologie

Kurs ABC Daty eksplodował

3,12 zł, czyli ponad 10 proc. więcej niż we wtorek trzeba było dziś płacić za papiery ABC Daty. Zmiana byłaby jeszcze większa gdyby nie konieczność równoważenia notowań
Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Papiery ABC Daty są w środę jedną z najlepszych inwestycji na GPW. Zyskują ponad 10 proc. Akcje największego w Polsce dystrybutora kosztują już 3,12 zł co jest nowym historycznym rekordem notowań.

– Nie planujemy dzisiaj ani w najbliższych dniach wypuszczać żadnego komunikatu, który mógłby tłumaczyć skokowy wzrost naszych notowań – oświadcza Marek Sadowski, prezes ABC Daty.

Mocny wzrost kursu dystrybutora ma również przełożenie na wycenę MCI Management, który jest jego największym akcjonariuszem. Fundusz ma ponad 80 mln papierów stanowiących dwie trzecie kapitału. To oznacza, że tylko na dzisiejszej sesji wartość tego pakietu wzrosła o 24 mln zł co, ze względu na sposób księgowania, będzie miało liniowe przełożenie na zarobek MCI Management w IV kwartale. Dlatego kurs funduszu zyskuje 2,7 proc. i akcje kosztują 7,96 zł co jest nowym rocznym maksimum kursu.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.