REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

Polkomtel: Egipcjanie przyznają, że interesują się Polską

Weather Investments, znaczący akcjonariusz egipskiego operatora telekomunikacyjnego Orascom Telecom, rozważa wejście na rynki polski i serbski – poinformował wczoraj agencję Reuters egipski przedsiębiorca Haguib Sawiris, właściciel Weather Investments.

Egipski Orascom zainteresowany przejęciem Polkomtela

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz RG Rafał Guz

To pierwsza oficjalna odpowiedź Egipcjan na pytanie o chęć zaangażowania się w Polsce. Do tej pory jedynie nasze rodzime źródła wskazywały, że przedstawiciele Orascomu spotykali się z akcjonariuszami Polkomtela, deklarując zainteresowanie kupnem jego akcji.

Orascom jest właścicielem trzeciego pod względem wielkości operatora telefonii komórkowej we Włoszech – Wind Telecomunicazioni – i trzeciego gracza komórkowego w Grecji, firmy Wind Hellas. W te same firmy zaangażowane były niektóre globalne fundusze, o których mówi się, że również interesują się Polkomtelem. Niedawno Dow Jones podał, że są to Blackstone, TPG i Apax.

Operatora Plusa chcą sprzedać polscy udziałowcy (PKN Orlen, PGE, KHM i Węglokoks), mający razem 75 proc. jego akcji. Może do nich dołączyć także brytyjski Vodafone, posiadający resztę udziałów.

[ramka][b]16 mld zł[/b]

na tyle wyceniany jest Polkomtel na podstawie transakcji, w której jego akcje sprzedał duński TDC][/ramka]

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA