Technologie

Techmex: SII donosi do prokuratury

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych zgłosiło do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o możliwości wykorzystania informacji poufnej przez podmiot związany z jednym z członków rady nadzorczej Techmeksu
Foto: Fotorzepa

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych złożyło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez podmiot powiązany z jednym z członków rady nadzorczej Techmeksu. Firma (instytucja) w ostatnim czasie pozbywała się akcji bielskiej firmy. Przestępstwo polegać miało na wykorzystaniu informacji poufnej dotyczącej złożenia wniosku o upadłość likwidacyjną Techmeksu.

Inwestor sprzedał (od 30 września do 5 października) 70,7 tys. akcji technologicznej spółki po średniej cenie 5,76 zł. Komunikat o tych transakcjach został opublikowany 12 października. Tymczasem 5 października po zamknięciu notowań Techmex poinformował, że w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej został złożony wniosek o upadłość likwidacyjną firmy. Techmex wiedział o tym już od 2 października.- Równocześnie ze złożeniem doniesienia do prokuratury poinformowaliśmy o wszystkim Komisją Nadzoru Finansowego – mówi Piotr Pochmara, specjalista ds. interwencji i analiz.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.