REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Suntech idzie na rynek po 2 mln złotych

Notowana na NewConnect spółka Suntech chce pozyskać ok. 2 mln zł, które wyda na rozwój sprzedaży w krajach europejskich. Walne zgromadzenie, które zajmie się tematem podwyższenia kapitału, zbierze się 5 października.
Foto: www.suntech.com.pl

– W zeszłorocznej ofercie, poprzedzającej nasz debiut na NewConnect zebraliśmy niespełna 1 mln zł z zaplanowanych 3 mln zł. Teraz chcemy pozyskać brakującą kwotę, żeby dokończyć zaplanowane od dawna inwestycje – mówi Piotr Saczuk, prezes Suntechu.

Kierowana przez niego spółka zajmuje się produkcją i wdrażaniem rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej (systemy billingowe i do zarządzania siecią). Z usług Suntechu korzystają m.in. Polkomtel, Orange, Vectra, Aster, Sferia i Telekomunikacja Kolejowa. Strategia spółki zakłada ekspansję poza Polską. Kilka miesięcy temu spółka otwarła biuro w Stanach Zjednoczonych. Przymierza się do otwarcie podobnych obiektów w Europie Zachodniej. – Widzimy zainteresowanie klientów naszymi rozwiązaniami. Żeby łatwiej do nich dotrzeć musimy być obecni na rynkach, na których działają – uzasadnia prezes.

Papiery będą sprzedawane w ramach subskrypcji prywatnej. – Zrezygnowaliśmy z oferty z prawem poboru bo zależy nam na czasie. Liczymy, że pieniądze wpłyną do spółki jeszcze w tym roku – mówi Saczuk. Zapowiada, że będzie chciał wziąć udział w ofercie. Obecnie kontroluje 23,64 proc. kapitału. Podobny pakiet ma Andrzej Saczuk. Również zapisze się na nowe walory. Gotowość objęcia papierów, jak mówi prezes, wyrazili również inni pracownicy spółki. – Będziemy starali się, mam nadzieję, że z dobrym skutkiem, znaleźć nabywców również wśród inwestorów zewnętrznych – zapowiada prezes. Według niego nowe akcje stanowiły będą kilkanaście procent podwyższonego kapitału. Obecnie dzieli się na 10,9 mln walorów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA