Technologie

Arcus: Nowe kontrakty na horyzoncie

W ostatnich tygodniach kurs Arcusa radzi sobie zdecydowanie lepiej niż rynek. Od marca wzrósł o 143 proc. Zarząd sygnalizuje, że 2016 r. powinien być dla spółki udany.

Michał Czeredys, prezes Arcusa.

Foto: Archiwum

– Nie podajemy prognoz finansowych, możemy tylko powiedzieć, że rok zapowiada się obiecująco – mówi Michał Czeredys, prezes Arcusa.

Wyniki grupy za 2015 r. prezentują się znacząco lepiej niż rok wcześniej. Natomiast czynnikiem ryzyka pozostaje toczący się spór z Energą Operatorem. Jesienią 2015 r. giełdowa spółka otrzymała – jej zdaniem bezzasadne – wezwanie do zapłaty kwoty ponad 157 mln zł. – Jeśli chodzi o spór z Energą Operatorem, to mamy nadzieję, że uda się go zakończyć polubownie, co byłoby z korzyścią dla obu stron. Pracujemy nad tym, aby znaleźć konsensus – mówi prezes. Podkreśla, że przedłużające się postępowania sądowe nikomu nie wychodzą na dobre.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.