Firmy

i2 Development liczy na 58 mln zł z IPO

Wrocławski deweloper kusi inwestorów perspektywą skokowego rozwoju biznesu w segmencie mieszkań dla zamożniejszych klientów.

Spółka, której wiceprezesem jest Marcin Misztal, chce zebrać pieniądze na realizację projektów deweloperskich o wartości 300 mln zł.

Foto: Archiwum

i2 Development oferuje do 2 mln akcji (20 proc. podwyższonego kapitału), z czego około 200 tys. zarezerwowano dla drobnych inwestorów. Kluczowy dla IPO book-building odbędzie się 12 i 13 kwietnia. Firma liczy na zebranie 58 mln zł. Cena maksymalna akcji zostanie podana 11 kwietnia. Apetyt inwestycyjny implikuje cenę na poziomie 29 zł.

Skokowy rozwój

– Nie idziemy do inwestorów po pieniądze na zakup działek, każąc długo czekać na efekty, tylko na realizację projektów, które są na tyle zaawansowane, że mają ograniczone ryzyko deweloperskie i gwarantują szybki zwrot – powiedział wiceprezes Marcin Misztal. Grupa realizuje 12 projektów (z czego część to Bulwary Staromiejskie) obejmujących 441 mieszkań (169 już sprzedanych) i 79 lokali usługowych. W tym roku ruszy 14 projektów (kilka to Bulwary) obejmujących 1,25 tys. mieszkań i 180 lokali użytkowych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.