Technologie

LiveChat warty ponad miliard

Po raz pierwszy w historii kapitalizacja technologicznej spółki przekroczyła poziom 1 mld zł. Czy kurs ma jeszcze potencjał wzrostowy?
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała Waldemar Kompała

Notowania LiveChat Software świecą dziś na zielono. Kurs rośnie o 0,5 proc. do 38,9 zł. Przy obecnej liczbie akcji oznacza to wycenę rynkową całej spółki na poziomie 1001,7 mln zł. Od czasu debiutu na GPW spółka już mocno zdrożała, ale zdaniem ekspertów jej kurs ma jeszcze spory potencjał wzrostowy.

W ujawnionej wczoraj rekomendacji Ipopema Securities podniosła cenę docelową dla akcji LiveChat do 49,9 zł z 34 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj". Gdyby rzeczywiście kurs dobił do tego poziomu, oznaczałoby to kapitalizację rzędu niemal 1,3 mld zł.

Analitycy Ipopemy spodziewają się, że w roku obrotowym 2015/2016 grupa wypracuje 29,5 mln zł zysku netto, przy przychodach przekraczających 52 mln zł. Rok później ma to być odpowiednio: 39,2 mln zł oraz 69,3 mln zł. LiveChat regularnie publikuje informację o liczbie swoich klientów. W minionym miesiącu pozyskał 460 nowych firm- najwięcej w swojej historii.

LiveChat Software zadebiutował na GPW w 2014 r. Akcje w ofercie publicznej sprzedawał po 18,5 zł. Spółka podaje, że jej rozwiązania wykorzystują takie marki jak m.in. Orange, Adobe, Samsung, Pizza Hut, Macy's, PBS, NetApp i wiele innych, urzędy (w tym amerykański Departament Stanu), uczelnie (Stanford University) i kluby sportowe (m.in. Vancouver Canucks).

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.