Firmy

APS Energia: W planach przejęcia

Przeniesienie notowań APS Energia z NewConnect na rynek główny GPW nastąpi najwcześniej w czerwcu tego roku – wynika z najnowszych deklaracji zarządu spółki produkującej systemy zasilania awaryjnego.

Pierwotne plany zakładały debiut na głównym parkiecie w I kwartale 2015 r., jednak zarząd czasowo zawiesił te plany z uwagi na zbyt niski w jego ocenie kurs akcji.

Również na II kwartał spółka przełożyła termin rozpoczęcia budowy hali produkcyjnej, bo wciąż oczekuje pozwolenia na budowę. Zakończenie prac planowane jest na przełomie I i II kwartału 2016 r. Zarząd szacuje, że koszt budowy oraz wyposażenia nowego zakładu w Stanisławowie Pierwszym pod Warszawą wyniesie około 18,1 mln zł.

Jednocześnie APS Energia zapowiada akwizycje. Chce przejmować takie firmy, których działalność będzie uzupełniała ofertę asortymentową bądź rynkową spółki. W kręgu zainteresowań APS Energia są krajowi i zagraniczni producenci, firmy montażowo-serwisowe, jak i dystrybutorzy działający w segmencie systemów zasilania awaryjnego.

Celem grupy jest osiągnięcie 20-proc. średniorocznego wzrostu przychodów, a z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji – sięgającego nawet 30 proc. APS Energia chce umacniać pozycję nie tylko w kraju, ale i za granicą – głównie na rynkach wschodnich – a także wchodzić na nowe rynki Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i Południowej oraz Afryki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.