Parkiet PLUS

Mieszkaniówka: firmy czeka walka o klientów

Bardzo dobre wyniki sprzedaży w 2014 r. chyba uśpiły nieco czujność deweloperów. Na potęgę budują nowe osiedla.

Wilanów jest jednym z największych placów budowy w Warszawie. Polnord rozpoczął w tej dzielnicy kolejny etap osiedla.

Foto: GG Parkiet

GUS podał, że w styczniu 2015 r. firmy budujące mieszkania zaczęły budowę 4,2 tys. lokali, a rok wcześniej było to mniej niż 3,7 tys. mieszkań. Danych za luty jeszcze nie ma, jednak styczniowy wzrost liczby rozpoczynanych budów o 16 proc. i liczby uzyskanych pozwoleń o 32 proc. rocznie świadczą o wielkim optymizmie wśród deweloperów, którzy są gotowi bić kolejne rekordy sprzedaży (przypomnijmy, że 2014 r. był nawet lepszy od hossy z 2007 r.). Czy jednak nie zabraknie klientów na ich mieszkania, gdy rynek kredytów hipotecznych słabnie? Czym będą kusić klientów firmy, aby zrobili inwestycję życia właśnie u nich, a nie u konkurencji budującej po sąsiedzku?

Rabaty są niewielkie

Katarzyna Kamińska, menedżer w zespole monitoringu rynku w firmie doradczej Reas, mówi, że klienci wciąż mogą liczyć na promocje, choć już nie tak kosztowne i wymyślne jak jeszcze kilka kwartałów temu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.