Technologie

Dr Kalliwoda wycenia akcje PGS Software na 3,8 zł

Specjaliści Dr Kalliwoda, na bazie wyników za I kwartał, zalecają trzymanie w portfelach akcji PGS Software
Foto: Fotorzepa, Bartek Sadowski bsad Bartek Sadowski

Analitycy Dr Kalliwoda w raporcie z 30 kwietnia obniżyli do „trzymaj" z „kupuj" rekomendację dla notowanego na NewConnect PGS Software. Pretekstem do zmiany zalecenia są mocne zwyżki notowań informatycznej spółki w ostatnich miesiącach. Od października, gdy powstał poprzedni materiał poświęcony wrocławskiej spółce, jej papiery podrożały o ponad 60 proc. Specjaliści niemieckiego biura wyceniają akcje PGS Software na 3,8 zł. W czwartek przed południem można je było kupić po 3,64 zł.

Autorzy raportu bardzo pozytywnie oceniają wyniki technologicznej spółki za I kwartał. Były lepsze od prognozowanych. Przychody w tym okresie o 8,3 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem i wyniosły 6,2 mln zł. Zysk operacyjny przekroczył 1,9 mln zł co oznaczało wzrost o ponad 15 proc. Marża na tym poziomie, na co zwracają uwagę specjaliści, wyniosła zatem aż 30,8 proc. (29 proc. rok wcześniej) co jest daleko lepszym wynikiem niż innych spółek IT notowanych w Warszawie. Zysk netto wyniósł 1,64 mln zł i był o 34,2 proc. wyższy niż przed rokiem. Rentowność netto sięgnęła zatem aż 26,3 proc. – Wyniki za pierwsze trzy miesiące a zwłaszcza poziom wypracowywanych marż sugerują, że PGS Software nie ma problemów z pozyskiwaniem nowych zleceń – uważaj Dr Kalliwoda. Pozytywnie oceniają nawiązanie strategicznej współpracy z firmą Goldenberry, która świadczy usługi doradcze i konsultingu IT. „Dzięki temu PGS Software będzie mógł zaoferować bardziej kompleksowe usługi co powinno przełożyć się na pozytywnie na rentowność firmy" – można przeczytać w komentarzu. Specjaliści przypominają także, że notowana na NewConnect spółka regularnie dzieli się zyskami z właścicielami. Z zysku za 2012 r. dywidenda wyniosła po 0,18 zł na akcję. Rok wcześniej dywidendą sięgnęła po 0,11 zł.

Na bazie danych za I kwartał specjaliści zdecydowali się podnieść prognozę finansową dla PGS Software na bieżący rok. Ich zdaniem spółka będzie miała 28,31 mln zł przychodów (23,6 mln zł rok temu), 7,81 mln zł zysku operacyjnego (6,6 mln zł) i 6,58 mln zł zysku netto (5,64 mln zł). W kolejnym roku będzie to już odpowiednio: 33,68 mln zł 8,98 mln zł i 7,55 mln zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.