Czterech ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
W ostatnim czasie oglądamy powrót optymizmu na rynkach akcji za oceanem. Widać to również na wykresie największej firmy farmaceutycznej na świecie - Pfizer Inc. Kurs ostatnio przebił kanał spadkowy, który obserwujemy mniej więcej od połowy kwietnia oraz poziom oporu w okolicach okrągłych 35 USD. Obecnie cena zmierza z powrotem na tegoroczne maksima w okolicach 35,50 USD. Kolejnym ważnym poziomem oporu mogą być szczyty z 2004 r. w okolicach 39 USD, nie mówiąc już o szczytach z tak zwanej bańki internetowej, kiedy kurs znajdował się w okolicach 50 USD. Do tego oczywiście droga daleka. Pod koniec miesiąca firma ma ogłosić wyniki finansowe. Prognozy mówią o nieco gorszych rezultatach niż za ten sam kwartał rok temu, co może zatrzymać na chwilę trend wzrostowy.
Cena po korekcie spadkowej wyraźnie zakręciła w górę i zbliża się do istotnego oporu na poziomie 52,39 euro. Jego przebicie otworzy drogę wyżej, ku nowym maksimom cenowym. Kolejne zatrzymania to poziom 55,25 euro i 57,30 euro. Wsparcia stanowią poziomy: 47 i 46,04 euro. Ten drugi to „ostatnia rubież obrony". Zwyżkę ceny potwierdza układ wskaźników i oscylatorów. MACD wygenerował wskazanie kupna i przełamał linię zero (potwierdzenie sygnału kupna), a RSI i Stochastic przebywają w paśmie neutralnym i zbliżają się do pasma wykupienia, ale mają jeszcze pewien potencjał wzrostowy. Zakończenie korekty spadkowej potwierdza również zakręcająca w górę średnia ruchoma 13-sesyjna oraz sygnał kupna na Parabolic. Tego wskaźnikowo – cenowego optymizmu nie oddaje jednak wskaźnik Akumulacja / Dystrybucja, który sygnalizuje równowagę popytowo – podażową na rynku tego papieru.
Małe niemieckie spółki reprezentowane przez sDAX są już powyżej swoich średnioterminowych oporów, zachęcając do wzrostów blue chipy notowane na Deutsche Boerse. Dlatego powinno to skutkować wyjściem Xetry na nowe maksima. To sprawia, że Continental ma także zielone światło do wyprowadzenia wzrostowej kontry i w przypadku wybicia oporu 223,05 euro należałoby postawić predykcję ruchu na 250 euro. Rozbudowywanie wielomiesięcznego horyzontu, jaki zaczął się zradzać w drugiej połowie marca, wpasowuje się w formację flagi, której początek dało październikowe denko. To sprawia, że w przypadku wybicia 223,05 euro – a trzeba się liczyć z takim scenariuszem – zostałaby aktywowana struktura kontynuacyjna dla hossy dlatego też konkluzja dla niemieckiej spółki jest wzrostowa.
General Electric to w obecnej chwili nasz typ na wzrosty. O spółce pisaliśmy na początku lutego, dając wtedy sygnał do zakupów (żółty obszar). Posiłkowaliśmy się wtedy odbiciem od horyzontalnego wsparcia (zielony obszar) i linii trendu (czerwona). Wzrosty okazały się bardzo mocne. W chwili obecnej warto ponowić ten sygnał. Po pierwsze udało się nam wyjść z pro-wzrostowej flagi (niebieskie linie), a następnie, dwa tygodnie temu wybronić to wyjście poprzez wykorzystanie oporu flagi, jako najbliższego wsparcia. Widzimy, że odbicie nastąpiło jednocześnie przy 50-proc. zniesieniu ostatniej fali wzrostowej. Można uznać, że korekta spadkowa dobiegła końca i przyszedł czas na nową falę zakupów. Potwierdza to także mocna wzrostowa świeca z zeszłego tygodnia. Dobrym pomysłem wydaje się nam kupno akcji spółki ze stop lossem zlokalizowanym poniżej 25,8 USD. Do zakupów zachęcają także nastroje na amerykańskim parkiecie - chociażby nowe historyczne szczyty na indeksie Nasdaq.