Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 27.10.2015 10:15 Publikacja: 27.10.2015 10:15
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Stopy zwrotu niektórych portfeli aktywów od początku roku do końca września przyprawiają o zawrót głowy. Strategia Agresywna z oferty mWealth Management zarobiła ponad 30 proc. Strategia Akcyjna, prowadzona przez tego samego zarządzającego – ponad 22 proc. Zmniejszając udział akcji w portfelu – od 40 proc. do 65 proc. aktywów – dochodzimy do Strategii Mieszanej, również mWealth Management, która zyskała przeszło 10 proc.
Dlaczego nie wymieniamy innych zarządzających aktywami? Bo dawno nie było rankingu strategii asset management tak zdominowanego przez jedną spółkę (w ujęciu po III kwartałach). Jedynie KBC TFI może konkurować z bankowością prywatną mBanku. W grupie strategii dłużnych i rynku pieniężnego KBC VIP SFIO Portfel Defensywny zarobił 2,7 proc., podczas gdy Stabilny Portfel Aktywów mWealth Management – 2 proc. KBC udało się symbolicznie pokonać mWealth Management również w portfelach stabilnego wzrostu z udziałem akcji do 40 proc. aktywów.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Do niedawna hossę na GPW napędzały banki korzystające na wysokich stopach procentowych, ale ostatnio mają coraz więcej popleczników w firmach, dla których niższy koszt pieniądza powinien być impulsem do poprawy wyników.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Trwająca hossa winduje majątki najbogatszych. Na warszawskiej giełdzie mamy już prawie 20 miliarderów, na czele z Tomaszem Biernackim. Imponujące pakiety mają też akcjonariusze LPP, Cyfrowego Polsatu, CCC, XTB i CD Projektu.
Na palcach jednej ręki można policzyć tych, którzy zapowiadali tak dobre zachowanie polskiego rynku akcji w tym roku. Tymczasem II kwartał ledwie się rozpoczął, a stopy zwrotu głównych indeksów coraz bardziej zbliżają się do 30 proc.
Średnie spółki przyciągają uwagę nie tyko krajowych inwestorów. W tym segmencie hossa w 2025 roku rozkręciła się na dobre za sprawą napływów kapitału z zagranicy na krajowy parkiet oraz wzrostu aktywności lokalnych graczy.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Kiedyś USA sprzedawały światu globalizację jak coca-colę: masowo i z przekonaniem. Dziś wolny handel przestaje istnieć, a Biały Dom stawia na cła w nadziei na powrót American Dream. Jak do tego doszło i co nam to mówi o przyszłości świata?
Inwestorzy zastanawiają się, czy prezydent Stanów Zjednoczonych rzeczywiście wyrzuci prezesa banku centralnego, czy tylko straszy rynki, by wywołać określone skutki. Jak na razie zyskuje na tym większość walut świata, bitcoin oraz bijące rekordy cenowe złoto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas