Zagraniczna Spółka Dnia

Dekada rozwoju

Verizon. Najszybsza sieć 5G pomoże w walce o rynek.
Foto: Bloomberg

Amerykańska firma telekomunikacyjna dzięki mocnej pozycji na rodzimym rynku oraz zaangażowaniu w rozbudowę infrastruktury dla sieci 5G jest postrzegana przez ekspertów jako dobra inwestycja długoterminowa. Temu poglądowi sprzyja również dywidenda, której roczna stopa przekracza 4,2 proc.

Głównym atutem firmy jest jej innowacyjność. Dzięki szybkiemu wdrożeniu sieci 5G oferuje ona usługi z jej wykorzystaniem w 1,8 tys. amerykańskich miast dla ponad 200 mln osób. Oprócz inwestycji w infrastrukturę spółka postanowiła wdrożyć również ultraszerokopasmową usługę 5G – najszybsze możliwe połączenie 5G – w 60 miastach w USA do końca tego roku. Zdaniem analityków dzięki rozwojowi w tym kierunku oraz rosnącej popularności m.in. internetu rzeczy w perspektywie dziesięciu lat wyniki firmy ulegną znacznej poprawie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.