REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Wierzytelności

Obligatariusze GetBacku u Kaczyńskiego

Przedstawiciele stowarzyszenia zrzeszającego obligatariuszy windykacyjnej firmy informują, że spotkali się z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBacku

Foto: parkiet.com

Taką informację podał Artiom Bujan, prezes Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack, na facebookowym profilu tej grupy. Z jego relacji wynika, że do spotkania doszło tydzień temu, czyli w poniedziałek, 17 września. Stowarzyszenie reprezentował Artiom Bujan i jeszcze jedna osoba. Z relacji szefa stowarzyszenia wynika, że prezesowi PiS wręczono plik dokumentów w sprawie sprzedaży obligacji GetBacku („m.in. kopie złożonych wcześniej dokumentów interwencyjnych do siedziby PiS oraz inne w sprawie tej afery"). Bujan zaznacza, że nie może ujawniać szczegółów spotkania, ale wskazuje, że być może będzie kolejne.

Profil stowarzyszenia na Facebooku liczy ponad 2,2 tys. członków, choć trudno określić ilu z nich faktycznie jest posiadaczami obligacji będącego w postępowaniu układowym windykatora. - Nie chciałbym ujawniać liczby członków stowarzyszenia. Wiele osób nie chce w ogóle mówić o tej sprawie. Jako stowarzyszenie podejmujemy jednak wiele inicjatyw. Złożyliśmy wniosek o interwencję poselską w sprawie praktyk instytucji finansowych. Zgłosiliśmy także sprawę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak również w wielu urzędach – mówił parę dni temu Artiom Bujan w ParkietTV.

9 października odbędzie się odroczone zgromadzenie wierzycieli GetBacku, które dotyczy zawarcia układu. Obligatariusze będą wybierać jedną z trzech propozycji układowych. Najnowsza propozycja zarządu GetBacku zakłada spłatę obligatariuszom należność główną w 31 proc. Kurator obligatariuszy zakładał z kolei spłatę w wysokości 50,5-proc., podobnie jak rada wierzycieli. Być może w grę wejdzie inny scenariusz, jeśli pojawi się inwestor zainteresowany spółką (w połowie września GetBack informował, że spółka kontynuuje rozmowy z grupą inwestorów zainteresowanych objęciem udziałów w spółce i podtrzymuje, że przed 9 października przedstawi aktualne dane finansowe i oferty inwestorów).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA